kLikDPM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum Untuk Ex-DPM '03-'06 JPG Poli Shah Alam

You are not connected. Please login or register

info isi minyak

4 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

1info isi minyak Empty inFO iSI minYAK!!! Tue Jun 03, 2008 12:25 pm

khairulbariah

khairulbariah
Ahli Aktif
Ahli Aktif

Kalau kita ke stesen minyak, selalunya ada tanda arahan yang mengingatkan kita agar jangan menggunakan handphone, matikan enjin kereta dan jangan merokok kerana benda-benda ini amat bahaya... .

Ada satu lagi perkara yang tidak diberikan amaran / larangan langsung sedangkan ianya tidak kurang mendatangkan bahaya. Selalunya apabila kita memasukkan nozel ke dalam muncung tangki kereta, kita akan menunggu sehingga habis minyak yang kita beli. Kebiasaannya juga apabila nozel hendak dikeluarkan, kita mengetuknya pada muncung tangki supaya titisan-titisan terakhir petrol masuk ke dalam tangki dan tidak tertumpah.

Tapi awas . Ambil perhatian bahawa nozel tersebut adalah besi, muncung tangki juga diperbuat dari besi. Sekiranya terdapat karat pada nozel dan muncung tangki pula bergerigi, kemungkinan bila kita mengetuknya api akan menyala ('spark').

Janganlah disebabkan tidak mahu rugi setitik dua petrol, kebakaran pula yang terjadi .

Dinasihatkan: Jangan ketuk , tapi biarkan nozel tu lama sedikit untuk memastikan minyak telah berhenti mengalir.

Cool Cool Cool

2info isi minyak Empty Re: info isi minyak Tue Jun 03, 2008 4:46 pm

wandisini

wandisini
Klik Senior V
Klik Senior V

info yang berguna dan sihat ni
thanks khai
aku pun xtau pasal perkara tabiat buruk ni...memang selalu sangat la aku ketuk tank tu...tapi bukan sbb nak jimat eh...sbb xnak minyak tu menitis kat body keta..
anyway thanks for that information...

http://www.azwananuar.com

3info isi minyak Empty Re: info isi minyak Wed Jul 30, 2008 3:37 pm

khairulbariah

khairulbariah
Ahli Aktif
Ahli Aktif

cam ner nak tambahkan minyak???
tambah air kot???
klu air mineral lg bagus...
air hujan x bagus...sbb dah kotor...hahaha...
pe ler yg aku merepek nie...!!!

Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz

4info isi minyak Empty Re: info isi minyak Wed Jul 30, 2008 4:25 pm

AIN

AIN
Ahli Aktif
Ahli Aktif

Lg 1 mklumat yg org dpt...kalo kte nk isi minyak...isi pd wktu pg...
sbb pd wktu tu mnyk dlm kdaan agak beku...so kuantiti agak lbh bila die btl2 cair
kalo kte isi pd wktu2 tngah hr or ptg...mnyak sdia ada dlm kdaan yg mmg cair...so kuantiti biasa..

Mklumat dr org yg bkrja di petronas....tp ksahihannyex psti...juz dpt infrmtion je...so
cuba la wat utk tau kbnrannye....

Thanks & best regard.... Smile

5info isi minyak Empty Re: info isi minyak Tue Aug 05, 2008 4:54 pm

Apiez

Apiez
Klik Senior II
Klik Senior II

aku memang xpuas hati isi minyak kat petronas..kalo nak diikutkan sebelum ni memang aku gune minyak kat petronas..boleh dikatakan aku dah memang regular ar isi minyak kat petronas.. tapi baru2 ni aku rase cm tertipu jer..citer nyer cmni..satu hari aku nak gi keje ar pagi tu..kebetulan minyak motor aku kering giler..so, aku tanamkan niat on the way nak gi keje tu nak isi minyak kat petronas..sedang aku asyik bwk moto yang mana pikiran aku melayang2 memikir ntah pe2 ntah pagi tu aku terlupa nak isi minyak kat petronas..so, nak x nak aku terpaksa lah isi minyak kat shell yang berada lebih 200 meter dari petronas.. so, aku berhenti lah kat shell tu..oleh kerana minyak aku dah kering giler so aku isi lah full dalam rm8.00 kadar biase aku isi kat petronas.. pe yang peliknya minyak yang aku isi kat shell tu bleh gune sehingga seminggu berbeza dengan aku isi kat petronas yang kebiasaannya aku leh guna just 3 hari jer pada kadar yang sama..so, aku berpendapat minyak shell lagi jimat berbanding minyak petronas..sejak dari tu, aku skang dah gune minyak shell sepenuhnya.. walaupun minyak petronas kalo kita isi memang banyak liter nyer tapi minyak turun pun cepat berbanding minyak shell xbanyak, biase jer tapi turun lambat..so, lagi save lah skit.. lagi satu, pe yang peliknya sejak aku gune minyak shell ni enjin aku jadi lebih senyap n pick up skit. time aku gune petronas enjin aku cm bising skit n rase berat skit cm xde pick up...so, kalo sesiapa yang gune petronas tu try2 lah bertukar kepada shell lak..anda mampu mengubahnya..hehehehe

6info isi minyak Empty Re: info isi minyak Wed Aug 06, 2008 1:24 pm

wandisini

wandisini
Klik Senior V
Klik Senior V

Apiez wrote:aku memang xpuas hati isi minyak kat petronas..kalo nak diikutkan sebelum ni memang aku gune minyak kat petronas..boleh dikatakan aku dah memang regular ar isi minyak kat petronas.. tapi baru2 ni aku rase cm tertipu jer..citer nyer cmni..satu hari aku nak gi keje ar pagi tu..kebetulan minyak motor aku kering giler..so, aku tanamkan niat on the way nak gi keje tu nak isi minyak kat petronas..sedang aku asyik bwk moto yang mana pikiran aku melayang2 memikir ntah pe2 ntah pagi tu aku terlupa nak isi minyak kat petronas..so, nak x nak aku terpaksa lah isi minyak kat shell yang berada lebih 200 meter dari petronas.. so, aku berhenti lah kat shell tu..oleh kerana minyak aku dah kering giler so aku isi lah full dalam rm8.00 kadar biase aku isi kat petronas.. pe yang peliknya minyak yang aku isi kat shell tu bleh gune sehingga seminggu berbeza dengan aku isi kat petronas yang kebiasaannya aku leh guna just 3 hari jer pada kadar yang sama..so, aku berpendapat minyak shell lagi jimat berbanding minyak petronas..sejak dari tu, aku skang dah gune minyak shell sepenuhnya.. walaupun minyak petronas kalo kita isi memang banyak liter nyer tapi minyak turun pun cepat berbanding minyak shell xbanyak, biase jer tapi turun lambat..so, lagi save lah skit.. lagi satu, pe yang peliknya sejak aku gune minyak shell ni enjin aku jadi lebih senyap n pick up skit. time aku gune petronas enjin aku cm bising skit n rase berat skit cm xde pick up...so, kalo sesiapa yang gune petronas tu try2 lah bertukar kepada shell lak..anda mampu mengubahnya..hehehehe

kalu lu nak lagi caya ke tak...try isi minyak keta lak...isi and buat meter trip...cuba bandingkn 2 jenis minyak tu...gua dah buat beb...shell lagi pegi jauh dari petronas dengan nilai harga minyal yang sama...

lu memang regular petronas sbb lu nak guna real reward kan...mcm gua tak tau Very Happy

gua dengan alif regular shell sbb kami menggunakan kad yg sama....bonus link

http://www.azwananuar.com

7info isi minyak Empty Re: info isi minyak Wed Aug 06, 2008 4:40 pm

Apiez

Apiez
Klik Senior II
Klik Senior II

itu memang gua x nafikan lah kalo gua gune real reward sebelum ni... tapi gua pun ade gak bonuslink sebelum ni..aku wat bonuslink tu [un ngan aliff masa beli barang kat tesco shah alam...bagi aku kad tu bukan faktor nyer..mungkin sebab nak support brgn malaysia jer tapi oleh kerana aku rase cm tertipu jer so aku terpakse beralih ke shell lak... pe pun aku tetap akan gune shell sepenuhnya walaupun pam minyak shell jauh skit dari umah aku...hehehe.

Sponsored content

Back to top  Message [Page 1 of 1]